Silis Kumu Üreticileri

Silis Kumu Üreticileri

Silis Kumu Üreticileri

Silis kumu üreticileri silis kumunun yanısıra birçok sanayi kum çeşitleri de üretebilmektedir. Silis kumu tabiatta en çok bulunan mineral olup üzerinde endüstriyel boyutta kullanılmaktadır.  Yüksek sinterleşme özelliği  ergime noktasının yüksek olması ve silis kumunun sertlik derecesinin Mohs ve üzerinde olması silis kumunu endüstriyel anlamda olmazsa olmaz mineraller arasında ilk sırada yer almasına sebep olmuştur. Yapı sektöründen demir çelik ve boru sektörüne CTP boru yapımından havuz ve şehir içme suyu şebekelerinin filtrasyonuna kadar çok geniş bir yelpazede kullanılmaktadır.  

Silis

Silis Kumu minimum %95 SIO2 içeren bileşenlere verilen addır.. Silisyum ve O2 dünyada en çok bulunan elementlerdendir ve birlikte Silika`yı, dünyada kaya formunda bulunan üç mineralden birini oluşturur.  Bunlardan en önemlisi kuvarstır. Üretimini yaptıgımız silis kumları özellikle seramik yapıştırıcısı olmak üzere halısaha kumu, epoxı kumu, kumlama kumu, olarak kullanılmaktadır.

Korunt

9 mohs sertlikte ve bu sertlik özelliğiyle tercih edilen Korunt yani doğal alüminyum oksit(Al2O3) sertliğinin yanında kristal ve yoğunluk özellikleri sebebiylede aranan bir cevherdir. Korunt, çok sert aşındırıcı mekanik özelliğe sahiptir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda üretilmektedir. Korunt; yüzey sertleştiricisi, zımpara, yüzey temizleme (kumlama-raspa), yapı malzemeleri ve benzeri alanlarda kullanılmaktadır.

Kuvars

En az%99 silis içeren billurlaşmış silis kristaline verilen addır. Kuvars kumu, sanayinin birçok dalında ihtiyaç duyulan ve yüksek miktarlarda tüketilen önemli bir hammaddedir. Kimyasal ve fiziksel özelliklerine göre Döküm Sanayi, Cam Üretimi, İnşaat sektörü, Boru İmalatı, Aşındırıcı Üretimi, Arıtma Tesisleri, Yüzey sertleştirici üretimi, Kimya sektörü ve spor alanları kullanım alanlarının başlıcalarıdır. KULLANIM ALANLARI: CAM İMALATI: Kuvars kumu camın temel bileşimi olan SiO2 içerir. Cam kalitesi kuvars kumunun yüksek saflıkta olmasına olanak sağlar.

Bazalt

Bazalt, yerkabuğunun çatlaklarından dışarı çıkan erimiş lavların soğuyup katılaşmasıyla oluşan volkanik bir kayaç türüdür. Üretimini yaptıgımız bazalt, beton ve seramik yapıştırıcısı, tamir harçları, yüzey sertleştiriciler ve kumlama kumu olarak  inşaat ve sanayi sektöründe kullanılmaktadır. Değişik kalınlık  ve ölçülerde mimari yapıların her safhasında, alt  ve üst yapıda, zemin  ve cephe kaplamalarında, şehir içi yollarda, kaldırımlarda, tretuarlarda , bahçe düzenlemesinde ve aşındırıcı olarak kullanılır.

Grit (Demir Oksit)

Hammadde olarak üretim işletmememize giren Grit (Demir Curufu) Değirmen tesisinde istenilen boy ve ebatta üretimi gercekleştirilir. Üretimini yaptıgımız demir oksit sanayide yüksek aşındırıcı özellliğinden dolayı sanayide kumlama kumu yüksek yoğunlugundan dolayıda denğe ağırlığı üretiminde kullanımlaktadır.

Doğal Taşlar

WASH Beton Yüzeyini düzgünleştirmek amacıyla döküldükten sonra beton prizini almadan önce yıkanan beton. Agrega görünümlü beton yüzeyler; Çevre düzenlemeleri , Kent alanları, Yollar, Alışveriş  ve iş merkezleri, Turistik tesisler, Parklar, Restorasyon alanları, Marina  ve rıhtımlar, Otoparklar, Bahçe düzenlemeleri  ve iç mekanlar Washbeton’un uygulandığı alanlar arasındadır. SONDAJ MICIRI Hedef derinliğe kadar Sondaj (delme)  işlemi yapıldıktan sonra matkap ın geri çekilirken hedef derinliğe kadar uzanan bir boru ile kuyu muhafazaya alınır.

Dolamit

Marmara adasından alınan dolamıt istenilen ebatta sınıflandırıldıktan sonra tamburlanır ve paketlenir. Üretimi gercekleştirilen dolamit peyzaj sektörünün kullanımına sunulur.

Perlit

Perlit kumu perlit madeninin kırılmış ve elenmiş basamağında elde edilen üründür. Henüz genleştirilmemiş formdadır. Yoğunluğu çok düşük olduğundan perlit kumu hafif duvar sıvalarında ve beton agregalarında kullanılan kumun yerini rahatlıkla alabilmektedir. İnşaat sektöründe ağırlıkla tercih edilen perlit kumu beton yapımında duvar harcı, iç sıva harcı, iç ince sıva harcı, dış kaba sıva harcı dış ince sıva harcı, taban tasfiye şap harcı, iç kaba alçı sıvalarında belli oranlarla çimento ve kireçle karıştırılarak kullanılabilen malzemedir.